Projekt I Coach Girls – Ja trénujem dievčatá.

Naša škola sa úspešne zapojila do nového projektu určeného pre mladšie dievčatá, ktoré sa nikdy nevenovali organizovanému športu. Aj žiačky so zdravotným znevýhodnením môžu byť úspešné, zažívať pocit radosti, zvyšovať svoju fyzickú zdatnosť a kondíciu.

Cieľom projektu je propagovať a zvyšovať fyzickú aktivitu a šport medzi dievčatami vo veku základných škôl prostredníctvom vytvorenia „Girls Play Centres“ pod vedením dvoch tréneriek a dvoch asistentov, ktorí dievčatám poskytnú priateľské vzory. Vedúci tréneri s dievčatami realizujú program športových aktivít, ktorý spĺňa ich sociálne, psychologické a fyzické potreby, dáva im pocit sebarealizácie a umožňuje im vybudovať si pozitívny vzťah k športu a fyzickej aktivite.

Projekt I Coach Girls – Ja trénujem dievčatá je financovaný  Európskou úniou a Špeciálnymi olympiádami Slovensko.

@ssispisskevlachy @specialolympicsslovakia @ICoachKidsWorld #ICoachGirls